Köşe Yazıları

Yazar Ümit BAKIR’dan Sert Sözler “Filistin’de Vahşet Var!”

Filistin’de Vahşet Var!!!

İşgalci İsrail sadece işgalci olmakla kalmayıp, Terörist İsrail olduğunu da tüm Dünya’nın gözü önünde her gün ısrarla yineliyor.
Sabır ve özenle kaleme almaya çalıştığımız bu vahşeti anlatmaya kelimeler yetmiyor…

İşgalci İsrail Gazze’ye Kan Kusuyor… Gazze’de enkazlar kan ile sulanıyor. Siviller vuruluyor.
Hastaneler bombalanıyor

Tüm Dünya’nın seyirci olduğu, suskunluğunu ve tepkisizliğini koruduğu bu dönemde; İsrail yanlısı ve İsrail destekçisi olan herkesin, akan bu masum kanına ortak olduğu aşikardır!

Terörist İsrail; savaşın ne demek olduğunu bilmeyecek kadar cahil değil. İnsanın ne değerli varlık olduğunu bilmeyecek kadar Cani, Yeni doğmuş bebeklerin terörist olduğunu bilmeyecek kadar vahşi , çocukların masum olduğunu bilmeyecek kadar şeref yoksunu, kadınların savunmasız olduğunu bilmeyecek kadar edep yoksunu ve savaşta bile dokunulmaması gerektiğini bildiği halde, Hastane bombalayacak kadar aşağılık bir yapıdır!

Suspus olduğumuz, tozpembe hayatımızın zedelenmesinden korktuğumuz ve çekindiğimiz bu günlerin azabının elem verici olacağından hiç şüphem yok!

Bu yaşanılanlar ile birlikte Kafasını kumun içine saplayan deve kuşundan hiçbir farkımızın olmadığı açık bir şekilde ortadadır.

Fevri olmanın bize ciddi zarar vereceğini bildiğimiz bu günlerde, fevri olarak atacağımız adımlar belki de büyük felaketlere sebebiyet verebilir. Fakat, Fevri olmuyorsak ta seri olup, bu savaşın seyrine bir yön vermemiz gerektiği hususu en önemli ve en elzem husustur.

Filistin’e dini bir boyut ile yaklaşmamak için diretenlerin, bu konuya laik olarak değil insani olarak bakması gerektiğini tekrar dile getiriyor bu vahşet ve zulmü gölgeleyebilecek hiçbir kuvvet, hiçbir düşünce ve hiçbir politika olmadığını en yüksek ses ile haykırıyoruz…

Çok net söyleyebiliriz ki; Haykırışımızı duymayan, hakikatten kaçan Deve kuşudur!!!
İnsanlık ölüyor!!!

#Ümit BAKIR

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu