Pazartesi, Eylül 26, 2022
Sancak HaberKöşe YazılarıAşılama İhmal Edilmemeli

Aşılama İhmal Edilmemeli

- Reklam -

Ülkemizin yoğun gündemine bir de maalesef orman yangınları eklendi. Üstelik ülke tarihimizin en büyük yangınları ile karşı karşıyayız. Fakat bu durum dünya insanlığının kaderini etkileyen korona virüs ile mücadelemizi sekteye uğratmamalıdır. Bir yandan virüsün mutasyona uğraması ile aşılarının mutant virüse karşı etkinliğinin azalması öte yandan aşılama hızımızın artması sağlık çalışanlarını en az orman yangınlarımız kadar endişeye sevk etmektedir. 

Bizler halk sağlığını önemseyen bilinçli bireyler olarak sıramız geldiğinde bilimin insanlığa en büyük armağanlarından birisi olan aşılarımızı yaptırmalıyız. Bu süreç içerisinde temelsiz, uzmanlardan görüş almadan ortaya atılan görüşlere itibar etmemeliyiz. En ufak bir bilgi karışıklığında veya eksikliğinde hemen hekim ve eczacılarımıza danışmalı ve görüşlerini almalıyız.

Aşılamanın önündeki en büyük engel olan aşı tedariki sorununu aştık fakat aşı karşıtlığı ile mücadele etmek mecburiyetin kalıyoruz. Bunun içinde çevremizde ki aşı karşıtlarını hekimlere ve alanında uzman bilim insanlarına danışmaları konusunda bilgilendirmeliyiz.

Buradan da anlaşılacağı üzere sadece bizlerin aşılarımızı olmamız yetmiyor, tüm ülke olarak aşı olmalıyız ki bu bir an önce bu virüsten kurtulabilelim. Çünkü aşı olmayan her birey aşı alan bir birey için tehlike arz ediyor ve yeni mutasyonlara, yeni tehlikelere kapı aralıyor.

Buradan bir kez daha tüm insanlık adına yaklaşık bir buçuk yıldır büyük bir özveri ile halk sağılığı için çok kıymetli çalışmaları gerçekleştiren eczacılarımıza, hekimlerimize ve tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz.

BENZER HABERLER

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın
Adınız

- Reklam -

EN ÇOK OKUNAN