ASAYİŞ

Amasya kahraman şehidini uğurladı 2024

Amasya kahraman şehidini uğurladı.

Kahraman Şehidimiz Piyade Uzman Çavuş Samet ASLAN, Taşova İlçesi Çakırsu Köyünde gerçekleştirilen törenle ebediyete uğurlandı.

Pençe-Kilit Harekâtı Bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Kahraman Mehmetçiğimiz, Amasyalı Piyade Uzman Çavuş Samet Aslan’ın naaşı, Taşova ilçesi Çakırsu Köyünde düzenlenen cenaze töreninin ardından Köy Mezarlığında toprağına verildi.

Piyade Uzman Çavuş Samet ASLAN,
Piyade Uzman Çavuş Samet ASLAN,

Taşova ilçesinde düzenlenen Şehidimizin cenaze törenine ailesinin yanı sıra; Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Zekeriya Coştu, Vali Yılmaz Doruk, Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Milletvekilleri Haluk İpek, Hasan Çilez ile Reşat Karagöz, Samsun Milletvekili Murat Çan, Amasya Belediye Başkanı Dr. Bayram Çelik, Amasya Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kemal Çakıroğlu, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi, protokol üyeleri, siyasi partilerin temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Piyade Uzman Çavuş Samet ASLAN,
Piyade Uzman Çavuş Samet ASLAN,

Şehidimiz için İlimizdeki ilk tören 12 Ocak Cuma günü askeri uçakla getirildiği Merzifon Havalimanında gerçekleştirildi.

Daha sonra Şehidimizin naaşı Taşova ilçemize getirilerek, akrabaları ve komşularından helallik alındı.

Çakırsu Köyünde bugün öğle namazına müteakiben kılınan cenaze namazının ardından, Şehidimizin naaşı dualar eşliğinde köy mezarlığına defnedildi. Defin töreninin sonunda Şehidimizin Ailesine, Vali Yılmaz Doruk ile Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Zekeriya Coştu tarafından Şanlı Türk Bayrağımız ile Şehidimizin fotoğrafı takdim edildi.

Cenaze töreninin ardından Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Zekeriya Coştu, Vali Yılmaz Doruk  ve protokol üyeleri şehidimizin ailesine baş sağlığı ve sabır dileklerini ilettiler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu