Köşe Yazıları

Ümit BAKIR Yazdı… Genç Kalem Ümit BAKIR’dan , “Yapamayacağız Sendromu”

YAPAMAYACAĞIZ SENDROMU

Yapamayacağız, yapamayacağım ve yapamayacaksın!
Yapamayacağız Sendromu farklı cümle farklı alan ve farklı fikirler ele alındığında büyük bir manayı ortaya çıkarmaktadır.

Kişisel gelişim bölümünün ayrıntısında sabit olan önemli bir etken , özgüven eksikliği ve doğal olarak ortaya çıkan problem süreci…
Özgüven eksikliğine bağlı olarak yaşanabilecek sorunları açık bir oda kapısı gibi düşünmek gerektiğinde, etkili adımlar atmak esas olandır, fakat günümüz dünyasında ve özellikle yeni nesil etkileşimlerinde bulunan gençler bu durumdan gerekenden çok daha fazla etkilenmektedir . Bu kapıyı aralamak; insanın yaşantısı, bilinçli eğitim ve ayarlı çevre gibi sistematik bağlantıları içeren uzun bir zincirin halkaları olarak düşünülebilir. Zincire bağlı olan her halka, zincirin kendisi kadar ehemmiyetli ve bütüne tesiri oldukça kapsamlıdır. Bu yüzden bütünün etkisi parçalardadır. Nitekim parça olmadan bütünden söz edilemez.
Gençlik Yapamayacağız sendromu ile bu parça bütün ilişkisinde, öncü rol alan ana faktörlerden biri olan özgüven eksikliğine koşar adımlarla ilerlemekte ve yeni kurulan , kurulmak istenen düzenlere mücadeleci yaklaşımdan çok uzak durmakta.

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. Açıklayıcı bir dil ile ifade edilen düşüncelerinize katılıyor ve bu tür aydinlatici köşe yazilarinizi bir okur olarak devaminı diliyorum..

  2. Kalemine sağlık, bu konuda bir yazı dizisi gibi bir kaç yazı daha bekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu