GENEL

Hiç Tereddüt Etmedim Bu Görevi Kabul Ederken

Montella: Hiç Tereddüt Etmedim Bu Görevi Kabul Ederken

BHA SPOR SERVİSİ

A Milli Takım’ın yeni Teknik Direktörü Vincenzo Montella için imza töreni düzenlendi. İtalyan Teknik Adam kendisini kırmızı beyazlı renklere bağlayan 3 yıllık sözleşmeye imza attı.

İmza töreninin ardından ilk olarak Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, şunları söyledi:

“Montella, hem teknik adamlık başarısıyla hem de saha dışındaki tutumuyla kendisine sevgi, saygı duyulmasını sağladı. Buradan gittikten sonra da burayla alakalı övgü dolu açıklamalar yaptı. Şimdi de aynı istikrarı milli takım için göstermesini bekliyoruz. Bu görev, son derece saygın ve anlamlı bir görev.”

Türkiye’de çalıştığı için mutlu olduğunu dile getiren Montella, “Bu ülkede çalıştığım için çok mutluyum. Futbolda bütün taraftarlara neşe getirmek istiyoruz. Avrupa Şampiyonası’na giderek oradaki vatandaşlarımıza mutluluk yaşatmak istiyoruz” dedi.

“Milli Duyguları Biz de Sahada Herkese Geçirmek ve Mutluluklar Yaşatmak İstiyoruz”

Kaliteli bir takıma sahip olduklarını söyleyen İtalyan çalıştırıcı, “Hiç tereddüt etmedim bu görevi kabul ederken. Genç ve kaliteli bir takıma sahibiz. Bu gururlu duyguları, milli duyguları biz de sahada herkese geçirmek ve mutluluklar yaşatmak istiyoruz. Önemli bir sorumluluk ama bunu gerçekleştirmek için buradayız” diye konuştu.

“Bu Duygular İtalya’dakiyle Benzer, Bana Çocukluğumu Hatırlatıyor”

Montella, eleştirilerin olacağını fakat her zaman en iyisini yapmak için çalışacağını belirterek, “2 yıldır Türkiye’deyim. Duyguları, kültürü daha iyi anlıyorum. Bu duygular İtalya’dakiyle benzer, bana çocukluğumu hatırlatıyor. Beni eleştirenler de olacaktır elbet ama ben her zaman en iyisini yapmaya çalışacağım. Bir kulübü temsil etmiyorum. Her maçı izleyerek, analiz ederek en iyisini yapmaya çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Takım ruhunun altını Montella şunları söyledi:

“Takım ruhu bizim için çok önemli, bunu sahaya yansıtmalıyız. Futbolcular takımlarındaki ruhu, milli takıma da geldiğinde yansıtması lazım. Biz de bunu sağlamak için burada olacağız. Bu formayı giymek bir hediye değil, bir prestijdir. Çok önemli bir ulusu temsil ediyoruz. En iyisini yapmaya çalışacağız.”

“2 Yıldır Burada Olduğum İçin Çoğu Oyuncuyu Tanıyorum”

“Sistem için bir düşünceye sahibim ama bunları geliştiriyoruz. Sadece bir sistem olarak değil bir oyun metodu üstüne çalışacağız. Zaten 2 yıldır burada olduğum için çoğu oyuncuyu tanıyorum. Üstüne kendi fikirlerimi koyarak geliştirmeye çalışacağım.”

“Kuntz için Saygıdan Dolayı Şunu Beğenmedim Diyemem”

Milli takım için yeni bir oyun sistemi belirlediklerini söyleyen Montella, “Maçları izledik. Bizim de gördüğümüz şeyler var. Her antrenör daha iyisini yapmak ister. Kuntz için saygıdan dolayı şunu beğenmedim diyemem ama oyun kurulumu ve pozisyon dağılımıyla ilgili birkaç şey belirledik kafamızda. Bu bağlamda yeni bir sistem planlıyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu