GENEL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Elazığ’da…

“Enkaz kaldırma ve hasar tespit çalışmalarımızı süratle neticelendirirken deprem konutlarımızın inşasına geçiyoruz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elazığ’da iftar programında yaptığı konuşmada, “Enkaz kaldırma ve hasar tespit çalışmalarımızı süratle neticelendirirken eş zamanlı olarak deprem konutlarımızın inşasına geçiyoruz. Şimdiye kadar bölge genelinde 67 binin üzerinde konutun ve köy evinin inşaat sürecini başlattık” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici ile Ahmet Tevfik Ozan Fuar ve Kongre Merkezi’nde şehit aileleri, gaziler ve depremzedelerle iftar yaptı.

Vatandaşların ramazanını tebrik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Asrın felaketi 6 Şubat depremleri sebebiyle buruk girdiğimiz bu ramazan ayını, deprem bölgesindeki kardeşlerimizle birlikte geçirmeye özen gösteriyoruz. Bugün Allah kabul etsin, 10’uncu orucumuzu tuttuk. Daha önce Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman ve Kilis’teki kardeşlerimizle iftar açtık. Hem deprem konutlarımızın binlercesinin temelini attık hem de ramazan sevincini afetzede vatandaşlarımızla birlikte yaşadık” ifadelerini kullandı.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu