POLİTİKA

Cumhur İttifakı’nın  yerel seçimde izleyeceği yol haritası belli oldu

Ak Parti ve MHP yerel seçim için anlaşmaya vardı. Cumhur İttifakı yerel seçimde 30 büyükşehir ve 29 ilde işbirliği yapacak.

featured

Cumhur İttifakı’nın  yerel seçimde izleyeceği yol haritası belli oldu

Cumhur İttifakı ortaklarından Ak Parti İle MHP yerel seçimlerde nasıl bir yol izleneceği konusunda mutabakata vardı. Buna göre MHP, Ak Parti’yi 28 büyükşehir belediye başkanlığında destekleyecek. Ak Parti’de Mersin ve Manisa’da MHP Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının destekleyecek.

Yerel seçimlerde ortak hareket edileceğini söyleyen MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, K Parti ve MHP arasında yapılacak işbirliğinin esaslarını görüşmek üzere 26 Ekim 2023’te başlayan sürecin bugün yapılan 13. toplantı ile nihayete erdiğini söyledi.

Feti Yıldız:

“Görüşmeler neticesinde 30 büyükşehirde işbirliği yapılması, bu şehirlerden Mersin ve Manisa’da MHP Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının desteklenmesi, 28 büyükşehir belediye başkanlığında ise AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının desteklenmesi kararlaştırılmıştır. Büyükşehir statüsünde olmayan 51 ilin 22’sinde her iki parti ayrı ayrı kendi adaylarıyla seçime katılması geri kalan 29 il merkezinde işbirliği yapılması kararlaştırılmıştır. Tarihi önemi sebebiyle Ahlat’ta AK Parti adayının, Sögüt’te ise MHP adayının desteklenmesi uygun bulunmuştur.”

Cumhur İttifakı’nın  yerel seçimde izleyeceği yol haritası belli oldu

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu