GENEL

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi TEKNOFEST’te

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi TEKNOFEST’te

Bakanlıkların, kamu ve özel kuruluşlarının, akademik kurumların ve medya şirketlerinin de yer aldığı 125 kurumla gerçekleştirilen TEKNOFEST’te Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi idari görevli personel Ömür Özok, Birlik Haber Ajansı’na Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin TEKNOFEST’te yer almasının temel amacını anlattı.

“Çok Yararlı Bir Festival”

Seedrone, NÜRDAM tarafından üretilen çipler ve Ayvaz Elektromobil ile standımıza herkesi bekliyoruz diyen Özok,“ Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi olarak milli teknoloji hamlesi Teknofest Ankara’da yerimizi aldık.  Üniversitemiz öğrencilerinin ürettiği Seedrone, NÜRDAM tarafından üretilen çipler ve Ayvaz Elektromobil elektrikli arabayı çok sayıda üretici ve sektör temsilcileri yerinde inceledi. TEKNOFEST, ziyaretçilere ülkemizin ve tüm üniversite öğrencilerinin neler yapabileceğini anlatmak için çok yararlı bir festival” dedi.

 

“Ayvaz Bizim İçin Çok Değerli”

İdari görevli personel Ömür Özok, Ayvaz yüzde yüz elektrikli ve okulumuz mühendislik öğrencileri tarafından yapıldı diyerek, “ Okulumuz öğrencilerimizin yaptığı projeleri desteklemekte olup geleceğe yön verecek hayatı kolaylaştıracak projeleri öncelikli hale getirerek teknolojik hamleleri TEKNOFEST alanında bizler de herkese sunmaktayız. “Ayvaz” TÜBİTAK tarafından düzenlenen Uluslararası Efficiency Challange Elektrikli Araç Yarışları kategorisinde istenilen rapor ve belgelerde başarılı oldu ve ayvaz bizim için çok değerli. TÜBİTAK Gebze Yerleşkesine gelmeye hak kazandı. 60 takım arasından verimlilik alanında 10. ivmelenme alanında 4. olarak bu yıla kadar olan en yüksek derecesini yaptı. Bizler de burada Ayvaz’ı Türk halkına TEKNOFEST aracılığıyla tanıtmaya çalışıyoruz. Yerli ve milli üretimi kendisine ilke olarak bilen Ayvaz ekibi genç mühendisler olarak ülke ve milletin refahı için yapabileceklerini göstermeye çalışmakta ve bu çalışmalarına devam ederek her geçen gün teknolojinin zirvesine ulaşmayı Türk halkı ve üniversitemiz için hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu