BİLİM & TEKNOLOJİ

Bayraktar: “TEKNOFEST Kuşağı, Dev Bir Dip Dalga Gibi Geliyor”

BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar TEKNOFEST Ankara'nın açılış töreninde açıklamalarda bulundu.

Bayraktar: “TEKNOFEST Kuşağı, Dev Bir Dip Dalga Gibi Geliyor”

BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar TEKNOFEST Ankara’nın açılış töreninde açıklamalarda bulundu.

2018 yılından bu yana gerçekleştirilen TEKNOFEST Ankara’da başladı.Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3) ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde yürütülen TEKNOFEST’e 125 kurum ve binlerce vatandaş  katıldı.

BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar TEKNOFEST Ankara’nın ilk gününde yaptığı açılış konuşmasına “Bu büyük zaferi sağlayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. Yaklaşık bir buçuk sene önce icra kurulumuzda, Cumhuriyetimizin 100. Yılını taçlandırmak amacıyla İstanbul, Ankara ve İzmir gibi üç büyük şehrimizde TEKNOFEST etkinlikleri düzenlemeye karar verdik. İstanbul’da kendi rekorumuzu kırarak 2.5 milyon ziyaretçi ağırladık. Şimdi, yiğit ruhlu seğmenlerin diyarı Ankara’dayız. Sonraki durağımız ise 20-27 Eylül tarihleri arasında, bağımsızlığımızın sembol şehri olan güzel İzmir olacak. “ifadelerini kullanarak başladı.

“T3 Vakfı Depremzedelere Yardım Etmeye Devam Ediyor”

Selçuk Bayraktar konuşmasına 11 Şubat depreminin izlerinin devam ettiğini ve T3 Vakfı’nın depremzedelere yardımlarının sürdüğünü belirtti;

“Değerli ziyaretçiler, yakın bir tarihte ülkemizi derinden yaralayan, dünya tarihinde eşi benzeri olmayan bir deprem felaketi yaşadık. Bir araya gelerek yaralarımızı sarmak ve zorlukları aşmak için çaba sarf ediyoruz. Tüm TEKNOFEST paydaşları olarak, T3 Vakfı depremzedelere yardım etmeye devam ediyor. Depremi unutmadan bu çabalarımıza devam etmemiz, yaşanan acı günlerin bıraktığı ızdırapları hafifletmemiz gerekiyor. Bu vesileyle, depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum.” ifadelerini kullandı.

“TEKNOFEST Kuşağı, Dev Bir Dip Dalga Gibi Geliyor”

Bayraktar konuşmasının devamında TEKNOFEST’in zihinlerde değişimi başlattığını ve TEKNOFEST kuşağının dev bir dip dalga gibi geldiğini vurgulayarak;

Değerli genç kardeşlerim, 2018 yılında ilk TEKNOFEST’i düzenlediğimizde adeta bir fideyi toprağa ekmiştik. Sonraki yıllarda bu fideyi büyütmek için azimle çaba gösterdik. Şimdi o narin fide toprağın üstünde boy atmaya ve toprağın altında kök salmaya başladı. Milli teknoloji hamlesi kök salarak kalıcı bir hale geldi. Zihinlerde devrim niteliğinde bir değişim başladı. 1 milyondan fazla genç, TEKNOFEST’in merkezinde yer alan teknoloji yarışmalarına başvurdu. Geçtiğimiz hafta Tuz Gölü’nde, adeta hiçliğin ortasında gökyüzüne bir roket fırlatıldı. Roketçi kızlarımız, Hisar Atış Alanı’ndan dünyaya “Biz de varız, işte buradayız!” diye haykırdı. TEKNOFEST kuşağı, dev bir dip dalga gibi geliyor.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu