GENEL

Ankara’da Bugün TEKNOFEST Heyecanı Başlıyor

Ankara’da Bugün TEKNOFEST Heyecanı Başlıyor

Cumhuriyet’in 100. yılına denk gelen bu etkinlik, Türkiye’nin milli teknoloji hamlesi vizyonuyla düzenleniyor. Festival, 30 Ağustos – 3 Eylül 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek. 125 kurumun işbirliği ile organize edilen TEKNOFEST, teknoloji geliştiren Türkiye’nin önemli oyuncularını bir araya getirecek.

Festivalde gençler için çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Teknoloji ve girişim yarışmalarının yanı sıra, Bilim Sokağı’nda 6-14 yaş grubuna yönelik atölye çalışmaları, Hava ve Kara Araçları Sergisi, Planetaryum, Dikey Rüzgâr Tüneli, İklim Tüneli, Sanal Gerçeklik Tüneli gibi etkinlikler yer alacak. Ayrıca, Refik Anadol’un “Makine Hatıraları: Uzay” sergisi, Sahne Senin etkinliği ve Mazhar Alanson konseri gibi özel etkinlikler de ziyaretçilere unutulmaz anlar yaşatacak.

TEKNOFEST aynı zamanda genç girişimcileri de desteklemeyi amaçlıyor. TEKNOFEST Girişim Yarışması ve Deneyap Kart Robolig Yarışması gibi etkinlikler, gençlerin projelerini girişime dönüştürmelerine ve Türkiye’nin girişimcilik ekosistemine katkıda bulunmalarına yardımcı olacak.

Ayrıca, festival kapsamında gerçekleştirilecek hava gösterileri de katılımcılara unutulmaz deneyimler sunacak. Türk Yıldızları, Solo Türk, Hürkuş, Gökbey gibi hava araçları semada gösteriler düzenleyecek.

TEKNOFEST, yıllar içinde milyonlarca ziyaretçiyi ağırlayarak Türkiye’nin teknolojik gelişimine katkı sağlamış bir etkinlik haline geldi. Her yıl daha büyük ve etkileyici bir şekilde düzenlenen festival, gençleri teknoloji ve inovasyon alanında teşvik ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu