YAŞAM HİKAYELERİ

Ankara Çankaya’da çöp ev

Ankara Çankaya’da çöp ev

Ankara’nın Çankaya ilçesinde tek başına yaşayan bir yaşlı kadın, biriktirdiği çöpler ile evini çöp eve dönüştürdü. Mahalle sakinleri ise kokudan şikayetçi.

featured

Ankara Çankaya Fidanlık Mahallesi’nde yaşayan 76 yaşındaki H.S. evini çöp eve dönüştürdü. Edinilen bilgilere göre; evinin temizlenmesine izin vermeyen yaşlı kadın kalçasını kırmasıyla yataktan çıkamaz hale geldi. Eve gelen sağlık ekipleri ise yaşlı kadının izin vermemesi nedeniyle hastaneye götüremeden evden ayrılıyor.

“Artık kokudan mahallenin muhtarı olarak eve giremiyorum”

Çöp evin daha önce altı kez boşaltıldığını dile getiren ve yaşlı kadına yardım eli uzatmak isteyen Çankaya Fidanlık Mahalle Muhtarı Cevriye Kaya, “Daha önce de ekipler geldi temizledi. Evi altı kez boşalttım. Düşmüş kalçasını kırmış, hastaneye gitmesi gerek. Mahkemeden hastaneye gitmesi için yazı çıkardım. Sağlık ekipleri geliyor, polis geliyor, ‘üzerini kim giydirecek ya bana saldırırsa’ diyor, teyzeyi almadan geri gidiyor. Teyze evinin temizlenmesine izin vermiyor ‘param var ben temizleteceğim’ diyor. Belediye ne yapsın? Ben artık kokudan o mahallenin muhtarı olarak eve giremiyorum. İlgili kurum yetkililerinden bu konuda bir çözüm bekliyoruz” açıklamasında bulundu.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu