Pazar, Aralık 4, 2022
Sancak HaberYERELAkçakiraz Belediyesi Tam Not Aldı

Akçakiraz Belediyesi Tam Not Aldı

- Reklam -

Akçakiraz Belediyesi yoğun bastıran kar yağışı öncesi  tedbir alıp tuzlama çalışması yaparak belde sakinlerinin mağdur olmasını önledi.

Elazığ’ın merkeze bağlı beldelerinden olan Akçakiraz Beldesi belediyesi, Meteorolojinin bir gün öncesinden yaptığı  uyarıları dikkate alarak tuzlama ve yolların kapanmasına karşı zamanında çalışma başlattı.

Yaklaşık 24 saat boyunca durmadan yağan kar yağışı yurdu etkisi altına aldığı gibi bir çok belediyenin kriz yönetim becerisi konusunda ne kadar etkin olduğunu ortaya çıkardı.

Akçakiraz Belediyesi  Başkanı Sabahattin Kaya sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı. “Beklenen kar yağışı öncesi yapmış olduğumuz planlı ve koordineli toplantımızda almış olduğumuz kararlar neticesinde ulaşımda aksaklıklara yol açmaması için ekiplerimiz tarafından kar küreme ve tuzlama çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir.” dedi.

Ayrıca Akçakiraz Belediye Başkanı Sabahattin Kaya mağdur olan vatandaşlar için de çalışma başlattıklarını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre, “Hava muhalefetinden dolayı gıda, ilaç, giyecek ve yakacak tedariği noktasında problem yaşayan ve yolda kalan vatandaşlarımızın Belediyemize ait 05336801684 numaralı telefonu arayarak talep etmeleri durumunda Belediyemizin tüm imkanları seferber edilecektir.” ifdeleri kullanıldı.

BENZER HABERLER

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın
Adınız

- Reklam -

EN ÇOK OKUNAN