POLİTİKA

Yunus Genç’ ten Kamuoyuna Açık Çağrı

YARDIM SATINALMALARINI DEPREM BÖLGESİNDEN YAPALIM, ESNAFLARIMIZI AYAĞA KALDIRALIM!

MHP Elazığ Milletvekili aday adayı Yunus Genç yazılı açıklama yaptı. Deprem Bölgesine yapılan yardımlar konusunda yine bölge esnafından yapılası  çağrısında bulundu. Yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Ülkemizi derinden sarsan ve birçok ilimizi etkileyen depremin büyük üzüntüsü içindeyiz. Yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.

Yaşadığımız deprem felaketinden en çok etkilenen kesimlerden biri de esnaflarımız ve sanayicilerimiz olmuştur. Deprem bölgelerindeki esnaflarımızın işyerlerini açacak durumda olmadığını, Esnaflarımızın dişiyle tırnağıyla yıllar boyunca çalışarak ortaya çıkardığı emek ve sermayeleri toprak altında kaldığını derin bir üzüntüyle şahit olduk.

Bölgede depremden etkilenen herkesin hayata dönmesinin, yaşama tutunmasının en önemli yollarından biri de esnafların dükkânlarını yeniden açmasının sağlanmasıdır. Bu nedenle “Depremzede esnaflarımızı ayağa kaldırma” kapsamında özellikle küçük esnafa nefes olacak adımların atılması büyük önem taşımaktadır.

Bu kapsamda, depremden etkilenen vatandaşlarımız için ulusal yardım kampanyaları düzenleyen tüm bireysel, özel veya kurumsal grup, kurum veya kuruluşların, gerçekleştirecekleri yardım kalemlerini bölgedeki esnaflar üzerinden gerçekleştirilmesinin, ilgili bölgelerdeki ticari hayata can suyu vereceğine inanmaktayım.

Bu bağlamda, ilgili illerdeki Ticaret ve Sanayi Odaları, Esnaf ve Sanatkârlar odaları ile ilgili tüm STK’ların yayınlayacağı yerel tedarikçi listelerinin kamuoyu ile paylaşılıp yardımlara ait satın almaların bu firmalar üzerinden gerçekleştirmesine yönelik çağrıların yapılmasının önem arz ettiğine inanıyorum.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu