SAĞLIK

Yeni Sincan Devlet Hastanesi Hizmete Başladı

Yeni Sincan Devlet Hastanesi Hizmete Başladı

Ankara DR. NAFİZ KÖREZ SİNCAN DEVLET HASTANESİ, yeni hizmet binasında 06.03.2023 tarihinden itibaren hizmet vermeye başladı.

Hastane yönetiminden yapılan açıklamada; “13 Mart 2023 tarihinden itibaren Fatih Yerleşkemizde sağlık hizmeti verilmeyecek olup sağlık hizmetimiz yeni hastane binamızda devam edecektir” denildi.

2023 yılında hizmet vermeye başlayan yeni binası 110.211 m² alanı kapsayacak şekilde modern ve kaliteli hizmet sunacak.

Yeni Sincan Devlet Hastanesi, Ankara’nın en büyük ve en modern hastane projeleri arasında yer almaktadır. Yeni hastanenin Sincan ile birlikte Beypazarı, Ayaş ve Nallıhan ilçelerinde yaşayan vatandaşlara da sağlık hizmeti vermesi bekleniyor.

Yeni Sincan Devlet Hastanesi

178 poliklinik ile hastalara hizmet verecek olan yeni devlet hastanesinde; 48’i erişkin, 13’ü çocuk ve 23’ü yenidoğan olmak üzere toplam 84 yataklı yoğun bakım ünitesi ve 25 ameliyathane bulunuyor. Hastane ayrıca 10+1 ünitlik diyaliz merkezi, 10 adet Sancı Doğum Lohusa (SDL) odası ve 29 yataklı palyatif servise de sahip.
Polikliniklerden diyaliz hizmetlerine kadar geniş sağlık hizmeti sunulacak hastane, 5 anjiyo odası ve çocuk kreşini de bünyesinde barındırıyor.
Yaklaşık 111 bin metrekarelik alan üzerine kurulan, modern mimari yapısı ve son teknolojiye sahip cihazlar ile hizmet verecek olan yeni hastanede, 772 araç kapasiteli otopark da yer alıyor.
Yeni ağız ve diş hastanesinin ise; 89’u ikili ve 8’i tekli olmak üzere 97 ünit kapasitesi bulunuyor.
Ankara’nın en büyük ve en modern hastane projeleri arasında yer alan Yeni hastanenin Sincan ile birlikte Beypazarı, Ayaş ve Nallıhan ilçelerinde yaşayan vatandaşlara da sağlık hizmeti vermesi bekleniyor.

Sincan Devlet Hastanesi Adresi:

Gökçek Mah. 250 Cd. No: 2/A Törekent – Sincan Ankara

Sincan Devlet Hastanesi Telefon:

0312 – 272 39 71

Yeni Sincan Devlet Hastanesi Tanıtımı:

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu