SAĞLIK

Yara Bakım Faaliyetleri Sempozyumda Düzenlendi

Yara bakım kalitesinin evrensel kurallar çerçevesinde gelişmesine katkı sağlamayı hedefleyen “Yara Bakım Sempozyumu”, Ankara  İl Sağlık Müdürlüğü ve Ankara Etlik Şehir Hastanesi iş birliği ile düzenlendi. 

Sempozyumun açılışında konuşan İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ali Niyazi Kurtcebe, yara bakımının sağlık alanının ortak konusu olduğunu belirterek, “Her zaman kendini yenileyen sağlık alanında eğitimin asla sona ermemesi gerektiği düşüncesiyle bu sempozyumu düzenledik” dedi.

Bilkent Kamu Hastaneleri Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Eyüp Sarı ise konuşmasında, yara bakımının özellikli bir bakım olduğunu dile getirerek, bu alanda çalışan fedakâr sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ali Niyazi Kurtcebe’nin oturum başkanı da olduğu sempozyumda, kamu hastanelerinin yoğun bakım, palyatif bakım, evde sağlık, stoma ve yara bakım ünitelerinde görevli hekim ve sağlık çalışanları yer aldı.

Basınç yaralanmalarının tedavi yöntemleri, bakım süreçleri ve olgu sunumu başlıkları, katılımcılar tarafından sempozyumdaki oturumlarda detaylıca ele alındı.

Etlik Şehir Hastanesi Kongre Merkezinde gerçekleştirilen sempozyuma, Acil Sağlık Başkanı Doç. Dr. İshak Şan, Bilkent Kamu Hastaneleri Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Eyüp Sarı, Etlik Kamu Hastaneleri Başkanı Doç. Dr. Ramazan Kocaaslan, Halk Sağlığı Başkanı Doç. Dr. Mustafa Sırrı Kotanoğlu, İlaç ve Tıbbi Cihaz Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Ümit Murat Parpucu, Sağlık Hizmetleri Başkanı Doç. Dr. Mustafa Alimoğulları, Koordinatör Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Oğuz Sarıyıldız, Etlik Şehir Hastanesi Koordinatör Başhekimi Doç. Dr. Bülent Güngörer, İl Kalite Koordinatörü Uzm. Elif Gamze Budak, Etlik Şehir Hastanesi Koordinatör Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Zeynep Yılmaz ve Etlik Şehir Hastanesi Çocuk Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Dilek Mis de katıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu