GENEL

Türkiye’de ilk şehircilik bienali Ankara’da düzenleniyor

Ankara’nın kentsel dönüşümü ve şehircilik kültürünün zenginleşmesi adına 13 Kasım 2023 tarihinde, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Kent Konseyi ve Ankara Ticaret Odası’nın işbirliğiyle İlhan Tekeli Şehircilik Kültürü Vakfı tarafından organize edilen Ankara Şehircilik Bienali, kentin dokusunu ve geleceğini şekillendirecek önemli bir etkinlik olarak kapılarını aralıyor.

featured

Türkiye’de ilk şehircilik bienali Ankara’da düzenleniyor

Ankara’nın kalbi olarak nitelendirilen Gençlik Parkı girişinde bulunan Ankara Kent Konseyi binasında gerçekleşecek olan açılış töreni, 15.30’da başlayacak ve tüm Ankaralıların katılımına açık olacak. Kentin gelişimine katkı sağlayacak bienalin açılış konuşmalarının ardından, katılımcıları enstrümantal rock müziğinin eşlik ettiği kokteylde bir araya getirerek bienalin hikayesi anlatılacak.

Etkinlik, şehircilik alanında yapılan atılımları ve geleceğe yönelik planlamaları ele alacak. Bienal, kentin tarihi, kültürel dokusu ve gelecek vizyonu üzerine fikir alışverişinde bulunacak, ayrıca pek çok etkinliğe ev sahipliği yapacak.

Ankara Şehircilik Bienali’nin ayrıntılarına daha fazla bilgi edinmek isteyenler bienalin resmi web sitesinden detaylara ulaşabilecek.

Türkiye’de ilk şehircilik bienali Ankara’da düzenleniyor

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu