GENEL

Türkiye Kent Konseyleri Birliği deprem bölgesinde; Heyetin ilk durağı Hatay

Türkiye Kent Konseyleri Birliği deprem bölgesinde; Heyetin ilk durağı Hatay

Türkiye Kent Konseyleri Birliği ve Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz beraberinde TKKB Başkan Yardımcıları Necati Binici ve Sedat Köse ile yönetim kurulu üyeleri Burak Taştan, Nuray Akçasoy, Dr. Nevide Kimyon, Rüstem Kadri Septioğlu, Genel Sekreter Dr. Süleyman Basa, TKKB İcra Kurulu Üyesi Zeynep Arıkan ile birlikte depremde ağır hasar gören Hatay’da temas ve incelemelerde bulundu.

‘’Yeniden yapılanmada STK’lar önem arz ediyor’’

Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığında gerçekleştirilen ve kentteki sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katıldığı toplantıda konuşan Türkiye Kent Konseyleri Birliği ve Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, özellikle deprem felaketinin yaşandığı illerin yeniden yapılanması sürecine katkı sağlaması anlamında STK’ların önem arz ettiğini söyledi.

Yılmaz, “Cumhurbaşkanı Yardımcımız sayın Cevdet Yılmaz’ın öneri ve direktifleri doğrultusunda, depremden etkilenen illerimizdeki STK temsilcileri ile bir araya gelip, bölgelerindeki sorun ve çözüm önerilerini konuşuyoruz. Bu toplantılardan elde edeceğimiz verileri, Ankara’da düzenlenecek TravelExpo etkinliğinde Cumhurbaşkanı Yardımcımız sayın Cevdet Yılmaz ve devlet erkanı ile paylaşacağız” şeklinde konuştu.

Toplantıda söz alan sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Hatay’daki sorun ve çözüm önerileri konusundaki görüşlerini paylaştı.

Savaş’a ziyaret

Türkiye Kent Konseyleri Birliği Başkanı Halil İbrahim Yılmaz ve beraberindekiler, daha sonra Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ı ziyaret etti. Ziyarette bölgenin genel durumu, deprem sonrası yapılan çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu