GENEL

Türkiye Dağcılık Federasyonu faaliyet programı yayınlandı; 6 ana bölümde hedefler büyük

 

Türkiye Dağcılık Federasyonu faaliyet programı yayınlandı; 6 ana bölümde hedefler büyük

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Türkiye Dağcılık Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Ersan Başar, faaliyet programlarının DağcılıkSpor Tırmanış, Dağ Kayağı, Kanyoning, Yüksek Dağ Koşusu ve Buz Tırmanışı olmak üzere 6 ana bölümden oluştuğunu belirtti. Tüm branşlarda sporcu sayısının artırılarak elit sporcuların yetişmesini hedefleyen federasyonun hakem ve antrenör sayılarının artırılıp gelişim seminerleri ile gerekli güncellemelerin yapılması amacı ile imkanlar doğrultusunda faaliyetleri artırdıklarını kaydeden Prof. Dr. Başar, “2024 yılında proje bazlı olarak kulüp ve sporcuların desteklenmesini hedefleyen federasyonumuz sürdürülebilir dağcılık konsepti çerçevesinde  faaliyetlerini gerçekleştirecektir. Dağcılık branşında özgün projelerin desteklenmesi özellikle kadın ve genç yaştaki dağcıların sayısını artırmak için özel destek programları ve etkinlikler düzenlenecektir. Spor Tırmanış branşında bu yıl Türkiye Şampiyonlarında konsept değişikline gidilerek şampiyonaların etkilerinin artırılması sağlanacaktır. Dağ Kayağı branşımızda uluslararası açık yarışların yapılarak yurt dışından birçok sporcunun ülkemize gelmesini sağlayarak sporcularımızın yarışma tecrübelerini artırmayı planladık” dedi.

“Coşkulu faaliyetler yapmamız dileklerimle”

Kanyoning ve buz tırmanışında yarışma sayıları ve eğitimlerin artırılması ile bu branşlarda yeni sporcu kazanmayı hedeflediklerini vurgulayan TDF Başkanı Prof. Dr. Başar açıklamasını şöyle noktaladı:

“Son yıllarda çok hızlı bir ivme alan Yüksek Dağ Koşusunda ilk defa bu yıl Uluslararası yarışmalara ev sahipliği yaparak milli takımımızın oluşturulması yönünde çalışmalar başlatılacaktır. Olimpik branşlarımız olan Spor Tırmanış ve Dağ Kayağında elit sporcularımızın yarışma sayılarını artırarak kamp ihtiyaçlarını yurt dışında yabancı ülkelerin milli takım sporcuları ile ortak kamplar  olarak yapma imkanı sağlayacağız . Tüm dağcılık camiamıza 2024 yılında yapılacak olan faaliyetlerde başarılar dilerken kulüpler ve sporcularımız için hayırlı olmasını temenni eder Cumhuriyetimizin 2.yüzyılın ilk senesinde hep birlikte coşkulu faaliyetler yapmamız dileklerimle”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu