DÜNYA

TESK Başkanı Bendevi Palandöken’den skandal sözler

Filistin’de yaşanan vahşetle vatandaşların ülkemizde satılan işgal menşeili ürünlere karşı başlatılan boykot hamlesine TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, skandal bir çıkış yaparak” Vatandaşlarımızın sosyal medya üzerinden başlattığı İsrail menşeli ürünlerin alınmaması yönündeki kampanyalar oldukça etkili oluyor. Bu da esnafımızın cirosunun düşmesine sebep olmaktadır” dedi.

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Batı Şeria ile Doğu Kudüs’e yönelik başlattığı katliamlarda binlerce kişi hayatını kaybedip yaralandı. İsrail’in bu soykırımlarının karşısında dünyanın bir çok kentinde israil ve mallarına yönelik gösteriler ve boykot kararları alındı. Ülkemizde de işgal menşeili ürünlere karşı başlatılan boykot hamlesi her kesimden insanların desteğiyle çığ gibi büyüyor. Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken ise yaptığı açıklamada tepkilere neden oldu. Boykotlar neticesinde ekim ayından bu yana esnafın cirolarında ciddi düşüşler olduğunu belirten Palandöken “Vatandaşlarımızın sosyal medya üzerinden başlattığı İsrail menşeli ürünlerin alınmaması yönündeki kampanyalar oldukça etkili oluyor. Bu da esnafımızın cirosunun düşmesine sebep olmaktadır” dedi.

TESK Genel Başkanı Palandökenin bu çıkışa birçok vatandaş tarafından tepki gelince sosyal medya platformu X üzürinden konu ile ilgili yaptığı paylaşımı yoruma kapattı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu