GENEL

Sosyal Güvenlik Kapsamı yüzde 99,4’e çıkarıldı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Sosyal Güvenlik Kapsamının artırılarak yüzde 99,4 e çıkarıldığı belirtildi.

featured

Sosyal Güvenlik Kapsamı yüzde 99,4’e çıkarıldı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yaptığı açıklamada, 2002 yılında yüzde 70 olan Sosyal Güvenlik Kapsamının yüzde 99,4′ e çıkarıldığı duyuruldu. Bakanlık açıklamasında ” Sosyal güvenlik sistemimizi güçlendiriyoruz” dedi.

Yapılan açıklamada 6,6 milyon vatandaşın Genel Sağlık Sigortası priminin karşılandığı belirtildi. Aynı zamanda herhangi bir sosyal güvencesi olmayan vatandaşın Genel Sağlık Sigortası priminin ödenerek sağlık hizmetlerinden yararlanmalarının sağlandığı açıklandı.

Depremzede vatandaşlarımızın yanındayız

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yaptığı açıklamada, deprem bölgesinde yer alan 111 bin  vatandaşa kısa çalışma ödeneği kapsamında 1 milyar lira ödeme gerçekleştirildiği ifade edildi. Ek olarak deprem bölgesinde 82 bin vatandaşa 697 milyon nakdi ücret ödemesi yapıldığı, kamu görevlilerine tazminat ve fazla çalışma ücreti olarak aylık 3 bin lira ödeme yapıldığı ifade edildi.

Sosyal Güvenlik Kapsamı yüzde 99,4’e çıkarıldı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu