GENEL

Şanlıurfalı yarışmacı sesiyle büyüledi: Şampiyon belli oldu!

TRT1’de yayımlanan ‘Sen Türkülerini Söyle’ yarışmasında Cuma akşamı final heyecanı yaşandı. 

Sunuculuğunu sanatçı Turgay Başyayla’nın yaptığı Sen Türkülerini Söyle’nin jüri koltuğunda Cengiz Özkan, İsmail Altunsaray, Öykü Gürman, Aysun Gültekin ve Emre Yücelen oturuyor.

Yarışmanın final heyecanında 2 yarışmacı Şanlıurfalı Ali Açıkyol ve Ömer Ahmet Turhan grup birincisi olarak finalde yarıştılar.

Başarılı sanatçı ve türkücü  Urfalı Ali Açıkyol, yarışmanın en başından beri gösterdiği performansla büyük beğeni topladı.

Finalde Ali Açıkyol, ‘tükendi nakti ömrüm’ü seslendirirken, Ömer Ahmet Turhan da ‘kesik hoyrat’ı söyledi.

Jürilerden, Cengiz Özkan, İsmail Altunsaray ve Aysun Gültekin oylarını Ömer Ahmet Turhan’dan yana kullanırken, Öykü Gürman ve Emre Yücelen ise oylarını Urfalı Ali Açıkyol’a verdi.

Bu oylama sonucu Elazığlı Ömer Ahmet Turhan oldu ve 500 bin liralık ödülün sahibi oldu.

ALİ AÇIKYOL KİMDİR?

1997 yılında dünyaya gelen Ali Açıkyol 26 yaşında bir Türk sanatçısıdır. Ali Açıkyol Aslen Şanlıurfalıdır. Çocukluğunda TRT Çocuk Korosuna katıldı ve Gazi Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı’ndan 2020 yılında mezun oldu.

Ali Açıkyol TRT Ankara Radyosu Türk Halk Müziği Gençlik Korosu’nda korist ve solist olarak çalışmaktadır. Sen Türkülerini Söyle adlı yarışmada Kerkük ve Urfa bölgelerine ait gazel ve türküleri kendi üslubuyla seslendirmektedir. Açıkyol evlidir.


.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu