SAĞLIK

Sağlık Haksen haksızlığa itiraz etti

Uzun zamandır beklenen açıklama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geldi. Yapılan açıklama ile yaklaşık 424 bin sözleşmeli çalışan kadroya alınacak.

Yapılan açıklama ile 3+1 şeklinde sözleşmeli çalışanlar kadroya alınacak. Ancak bu kapsam dışında kalan çalışanlar durumu itiraz ediyor. Sağlık Haksen yapılan itirazlara sessiz kalmadı. Bugün Sağlık Haksen Genel Merkezinden yapılan açıklama ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına itiraz başvurusu yapıldığını, ancak düzenleme daha tam netleşmemiş iken olası düzenlemelerin kapsam dışında kalan çalışanları da içermesi konusunda uyarıda bulunduklarını kamuoyuna duyurdular.

İşte Sağlık Haksen Genel  Merkezi tarafından yapılan, Genel Başkan Selehattin Karaca imzalı itiraz başvurusu;

Sağlık Haksen Genel Başkanı Selahattin Karaca ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Sözleşmeli Personelin Kadroya Geçirilmesine” yönelik açıklamalar beklentileri karşılamaktan uzaktır. Tüm çalışanlar ivedilikle kadrolu, güvenceli,insan onuruna yaraşır çalışma koşullarına kavuşturulmalıdır.”

Başta sağlık çalışanları olmak üzere sözleşmeli çalışanlar Sağlık Haksen’in, duruşunun yerinde olduğu, çalışanların hakkını savunmak adına yapılan girişimleri takdir ettikleri paylaşımlar yaptılar

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu