GENEL

ORDU’da görme engelli kadına saldırı

ORDU’da görme engelli kadına saldırı

Ordu’nun Selimiye Mahallesinde akşam saatlerinde kaldırımda buluna sarı şeritli izli yoldan yürüyen yüzde doksan dokuz görme engelli,  yaşlı bir kadın M.Ç, kaldırıma park etmiş durumda bulunan aracı görmeyerek araca çarpmış ve araç sahibine görme engelli olduğunu, nasıl geçeceğini ve aracını yoldan çekmesini söylediği anda, olayın görgü tanıklarından alınan bilgilere göre, araç sürücüsü N.Ö, aracından öfke ile inerek, yaşlı kadına önce hakaret ve küfür etti. Daha sonra yaşlı kadının  elindeki bastonunu alıp savurdu. N.Ö. çevredeki vatandaşların tepkisiyle olay yerinden kaçarak uzaklaştı.

Sinir krizi geçiren yaşlı kadına çevredekiler yardımcı olarak 112 hattından polisi aradılar. Yaşlı kadının damadı ve gelini olay yerine gelip, olay yerine gelen polislerle birlikte karakola gitti. Şüpheli N.Ö ifade verdikten sonra tutuksuz serbest bırakıldı.

TSD Ordu İl Başkanı Selma Gülseren’den aileye destek

TSD Ordu İl Başkanı Selma Gülseren, aileyi arayarak, her türlü yanlarında olduklarını bildirdi.

Gülseren yaptığı açıklamada “İnsanların kaldırımlarda özgürce yürümesinin mümkün olmadığı, büyük bir sorumsuzluğun ve işgalin olduğu, sağlıklı insanların bile yürümekte zorlandığı bu yollarda hem engelli olup hem de yaşamaya çalışan insanların bir de şiddet maduru olması kabul edilebilir bir durum değildir. Engelliye yapılan şiddetin kat kat cezalandırılması gereklidir ” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu