POLİTİKA

MHP’nin En Genç Aday Adayı Efekan Murat

Kırıkkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi 3. sınıf Öğrencisi Efekan Murat MHP Ankara 1. bölgeden aday adayı oldu.

Kırıkkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi 3. sınıf Öğrencisi Efekan Murat MHP Ankara 1. bölgeden aday adayı oldu.

 

Üniversite 3. sınıf öğrencisi MHP’den aday adayı oldu. Ankara Altındağ doğumlu olan Efekan Murat 28. Dönem milletvekili seçiminde bende varım dedi, aday adayı oldu.

21 yaşında olan Efekan Murat, Sancak Haber’e yaptığı açıklamada neden aday adayı oldunuz? Sorusuna şöyle cevap verdi;

Gelecek nesiller için endişelenmeyen, memleketinin derdiyle dertlenmeyen, Suya sabuna dokunmayan, davası uğruna tek damla ter dökmeyen, vatanı üzerinde kurulan oyunları yapılan hesapları görmeyen, amaçsız ruhsuz umutsuz bir nesil değil…

Maddi ve manevi bu buhran çağında,  ülkemiz ve coğrafyamız açık,  kapalı sinsi ve tehlikeli yeni/eski düşmanların saldırısı altındayken elinden geleni yapabilmek adına gördüğüm lüzum üzerine ileri demokrasimizin biz gençlere verdiği  seçilme hakkından faydalanabilmek ,  bilge liderimiz Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’nin ellerini öpüp müsaadelerini aldıktan sonra inandığımız güvendiğimiz Türk İslam davasının temsilcisi partimiz MHP saflarında hizmet edebilmek için milletvekilliği adaylık başvurusunda bulundum.

  1. Yüzyılı Türk asrı yapmak, Türk İslam mührünü çağa vurma amaç ve inancıyla çıktığımız bu kutlu yolda genel merkezimizin değerli yöneticilerinin teveccühleri ile başvurumuz kabul olmuş Ankara 1. Seçim bölgemizin en genç aday adayı olarak demokrasi yarışına başlamış bulunmaktayız. Sürecin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” İfadelerini kullandı.

 

MHP Genel Merkezinin 9 Nisan’da YSK ya teslim edeceği kesin listelerde isminin olup olmayacağı ise merakla bekleniyor.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Böyle pırıl pırıl bilgili bilinçli donanımlı gençleri aktif siyasette görmek gelecek adına umutlarımızı yeşertiyor, başarılar dilerim.

  2. Gençliğin ülkenin geleceği ile ilgili fikirlerini siyaset meydanında dillendirebilmesi ve bizde varız demesi ne kadar güzel.
    Başarılar diliyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu