GENEL

Meteoroloji’den 13 il için yağmur ve lodos uyarısı!

Meteoroloji’den 13 il için yağmur ve lodos uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Yurt genelinde, parçalı bulutlu ve zaman zaman çok bulutlu bir hava bekleniyor. Marmara, Ege, Akdeniz (Kahramanmaraş hariç), İç Anadolu’nun batısı, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Anadolu’nun batısı, Güneydoğu Anadolu ile Aksaray, Nevşehir, Yozgat ve Bitlis çevrelerinde yağmur ve sağanak, bazı bölgelerde ise gök gürültülü sağanak yağışlar görülecek. Marmara, Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz ile Isparta çevrelerinde yağışların lokal olarak kuvvetli, Antalya’nın doğu kesimlerinde ise kuvvetli ve bazı yerlerde çok kuvvetli olması bekleniyor.

Batı bölgelerinde hava sıcaklığının azalacağı, diğer bölgelerde ise önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgar genellikle güneyden, kuzeybatı kesimlerde ise kuzeyden hafif ara sıra orta kuvvette esecek. Marmara’nın kuzeyi ile Batı ve Orta Karadeniz kıyılarında kuzeyli, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde ise güneyli yönlerden kuvvetli rüzgarlar (40-60 km/saat) bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara, Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz ile Isparta çevrelerinde yerel olarak kuvvetli yağışlar görüleceği için ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar ve kısa süreli fırtına gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiğinin altını çizdi.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu