POLİTİKA

Mehmet Tügen, AK Parti Bingöl Milletvekili Aday Adayı Müracaatını Yaptı

AK Parti Elazığ Belediye Meclis Üyesi Mehmet Tügen, belediye meclis üyeliği görevinden istifa ederek, AK Parti Bingöl Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

28. dönem milletvekilliği seçimi için aday adayları adaylıklarını açıklamaya devam ediyor. Bu kapsamda Elazığ Belediye Meclis Üyeliği görevini sürdüren Mehmet Tügen, görevinden istifa ederek AK Parti Bingöl Milletvekili aday adaylığını açıkladı.

 

MEHMET TÜGEN KİMDİR?

Mehmet Tügen, Ak Parti’de 2006 yılında Elazığ İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve İl Başkan Yardımcısı görevlerinde bulundu. Elazıg’da Bingöllü hemşerilerine hizmet etmeyi, onların dertlerine ve değindikleri konulara çare olmayı amaçladı. Topluma sunduğu ardı kesilmeyen hizmetlerinin insanlara ettiği hizmetler ve aldığı dualardan geldiğine inandı. 2009 Mahalli Seçimlerinde Elazığ Belediye Meclis Üyesi seçildi. Gayretli çalışmalarından dolayı 2014 Mahalli Seçimlerinde tekrar Elazığ Belediye Meclis Üyesi seçildi. Bu dönemde Elazığ Belediye Başkan Vekilliği Encümen Başkanlığı, İmar Komisyonu Üyeliği, Denetim komisyonu başkanlığı gibi önemli görevlerde bulundu ve 2019 Mahalli Seçimlerinde 3. kez Belediye Meclis Üyesi seçildi. Halihazırda Belediye Meclis Üyesi olarak görevini sürdürmekteyken istifa ederek 28. Dönem Bingöl Ak Parti milletvekili aday adaylığına başvuruda bulundu. 04.12.1979 tarihinde Bingöl Solhan ilçesinin Asmakaya köyünde dünyaya geldi. İlkokulu Asmakaya‘da, Ortaokulu ise Solhan Devlet Parasız Yatılı Bölge Okulunda okudu. Ailesinin Elazığ iline taşınması ile lise ve üniversite eğitimini Elazığ ilinde tamamladı. 1999 senesinde İzmir’de Askerliğini tamamladı. Çalışmalarına; İnşaat, sağlık, akaryakıt ve hizmet sektörlerinde devam etti ve ticari faaliyetlerini sürdürdü. Evli ve bir çocuk babasıdır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu