YEREL

MANSUR YAVAŞ ‘ANKARA MİRAS KONUŞMALARI’ PROGRAMINA KATILDI

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanlığı’nın Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi’nde düzenlediği ‘Ankara Miras Konuşmaları’ programına katıldı.

“Türkiye ve Ankara’da UNESCO Süreci” başlıklı programda Yavaş, kentin kültürel ve doğal mirasları ile ilgili sunum yapan UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Öcal Oğuz’a plaket verdi.

 Ankara Büyükşehir Belediyesi, kentin kültürel ve tarihi mirasının korunmasının yanı sıra gelecek nesillere aktarılması amacıyla çeşitli programlar düzenlemeye devam ediyor.

Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanlığı’nın periyodik aralıklarla düzenlediği “Ankara Miras Konuşmaları” programı Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi’nde gerçekleştirildi.

“Türkiye ve Ankara’da UNESCO Süreci” başlıklı programa Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da katıldı.

MİRAS KONUŞMALARININ ON İKİNCİSİ DÜZENLENDİ

Türkiye’deki yerel yönetimler içerisinde UNESCO Birimi’ne sahip olan tek belediye olan Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentin UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi’nde yer alan yapı ve alanları hakkında halkın bilinçlendirilmesi amacıyla kısa filmler ve Türkçe/İngilizce yayınlar hazırlayarak çeşitli etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.

Kültür ve Tabiat Varlıkları Dairesi tarafından periyodik aralıklarla düzenlenen Ankara Miras Konuşmalarının 12’ncisi gerçekleştirildi. UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Öcal Oğuz’un konuşmacı olarak katıldığı etkinlikte “Türkiye ve Ankara’da UNESCO Süreci” başlığı altında Ankara’nın kültürel miraslarının UNESCO’yla buluşma süreci anlatıldı.

Programın sonunda Başkan Mansur Yavaş, programa katılarak sunum yapan UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Öcal Oğuz’a plaket ve çiçek verdi.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu