GENEL

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında beş milyon liralık soru

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında beş milyon liralık soru

Hüseyin KÖMÜR / TOKAT – BHA

ATV ekranlarında Kenan İmirzalıoğlu’nun sunuculuğunda yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster isimli yarışmaya katılan Eyüp İşler, soruda verdiği ‘Tokat’ cevabı ile beş milyon liralık ödülü kaybetti.

Kısa süre önce 1 milyon lira değerindeki ödül 5 milyon liraya çıkarılmıştı. Ödülün değişmesinin ardından ilk defa bir yarışmacı 5 milyon lira değerindeki soruyu gördü. Eyüp İşler adlı yarışmacı geçtiğimiz hafta 12’inci soruyu doğru bilerek 5 milyon lira değerindeki soruyu görmeye hak kazandı

Yarışmada sorulan 5 milyonluk sorunun şıklarında Çorum, Yozgat, Sivas ve Tokat yer aldı. Soru ise şu:

“İlki Sinop İnceburun ile Hatay’ın en güneyi arasına, ikincisi Iğdır’ın en doğusuyla, Gökçe Ada’nın en batı ucu arasına olmak üzere iki adet kuşu uçuşu çizgi çekilecek olsa bu iki çizgi nerede kesişir?”

Yarışmacı şıklardaki diğer iller hakkında fikir yürütürken, “Tokat zihnimde bir bilinmez gibi. Haritadaki yerini hatırlamıyorum. Tokat deyince aklıma Niksar geliyor. İlk medeniyet Tokat Niksar’da kurulmuştu sanki” dedi.

Soru doğrultusunda çekilen iki çizginin kesişimi ise Çorum’u işaret ediyor. Yarışmacı İşler ise diğer şıkların bu kesişimin yeri olamayacağını söyleyerek Tokat şıkkını işaretledi.

5 milyonluk sorunun cevabını yanlış veren İşler kazandığı 50 bin lirayı da Filistin’e bağışlayacağını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu