GENEL

“Karadeniz-Akdeniz Yolu 10 gün içerisinde açılacak”

“Karadeniz-Akdeniz Yolu 10 gün içerisinde açılacak”

Ordu’yu İç Anadolu ve Akdeniz’e bağlayan Karadeniz-Akdeniz yolu Temmuz ayında Ordu’da meydana gelen sel felaketinde ulaşıma kapandı. Çalışmalara hızlıca başlayan ekipler, Karadeniz-Akdeniz yolunun Mesudiye Darıcabaşı Mahallesi ile Ulubey Çağlayan Mahallesi tüneli girişindeki kısımda yaşanan heyelan alanındaki çalışmalara ağırlık verdi. Yolun yaşanabilecek afetlerde tekrar zarar görmemesi için güçlendirilmesini sağlayan ekipler, viyadük inşasında da sona yaklaştı.

Başkan Güler, yakından takip ediyor

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’de Karadeniz-Akdeniz yolunda devam eden çalışmaları yerinde inceledi. İşçilerle bir araya gelen Başkan Güler, hem kendilerine kolaylıklar diledi hem de son durum hakkında bilgi aldı. Başkan Güler ayrıca yol çalışmalarını sürdüren ekiplere çikolata ikramında bulundu.

Karadeniz-Akdeniz yolu on gün içinde açılacak

Karadeniz-Akdeniz yolu ile ilgili açıklamalarda bulunan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, çalışmalarda artık sona gelindiğini belirtti.

Yolun 10 gün içerisinde açılacağını ve Karadeniz-Akdeniz yolunun yeniden hareketleneceğini kaydeden Başkan Güler, şöyle konuştu:

“Bakanlığım zamanında 14 tünel açarak, ulaşıma açtığımız bu yolda büyük sel felaketi sırasında heyelandan göçen kısmı incelemeye geldik. Çok süratli bir çalışmayla yol şu anda bitme aşamasına geldi. Aşağı yukarı 10 gün içinde de burası bitecek ve hizmete açılacak. Böylece Akdeniz-Karadeniz yolu hizmete tekrar başlamış olacak. Buranın bağlantı yolunda 10 kilometrelik kısmı asfaltlamıştık. Oradan nakliye devam ediyordu, hareket devam ediyordu. Şimdi bu kısımla birlikte bağlantı bitmiş olacak. Eski güzel günlerine dönmüş olacak. Bakanlığımız zamanında 14 tünel açtığımız yolu tekrar harekete, faaliyete başlamış olacak. Çalışan arkadaşlarımızı tebrik ediyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum”

Muhtarlardan Başkan Güler’e teşekkür

Başkan Güler’e inceleme gezisinde Mesudiye Pınarlı Mahallesi Muhtarı Hakan Başaran, Mesudiye Darıcabaşı Muhtarı Sinan Biçer ve Mesudiye Akpınar Mahalle Muhtarı İzzet Kara eşlik etti.

Mesudiye Pınarlı Mahallesi Muhtarı Hakan Başaran, “Öncelikle Sayın Bakanımıza evveliyatından bize bu yolu hediye ettiği için öncelikle ona teşekkür ediyoruz. Bunlar tabi ki doğal afetler, olacak bunlar.
Ama Bakanımıza, Karayollarımıza, emeği geçen herkese bu yolda özveri ile çalıştıkları için, tekrar ulaşım açtıkları için çok teşekkür ediyoruz. Bu yol Mesudiye ve İç Anadolu için olmazsa olmaz, inşallah bundan sonra böyle bir doğal afet yaşamayız. Bu yolun bizim için ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlamış olduk. Bakanıma da buradan emeklerden dolayı çok teşekkür ediyoruz”

Mesudiye Akpınar Mahalle Muhtarı İzzet Kara: “Sayın Bakanımız Ordu Mesudiye Dere yolunu bizlere hediye etti”

Mesudiye Akpınar Mahalle Muhtarı İzzet Kara, “Sayın Bakanımıza bölgemizi ziyaret ettiği için çok teşekkür ederiz. Bakanımızdan Allah razı olsun. Ordu Mesudiye dere yolunu bizlere hediye ettiği için Bakanlık döneminde. Allah razı olsun. Yapılmasında çok büyük emekleri var. Bunu bölge halkımız da biliyor. Daha önce yazları 3 saatte, kışları 4 saatte ulaştığımız memleketimize şu anda Bakanımızın sayesinde yarım saatte ulaşıyoruz. Bir afet oldu göçtü. Bizzat gelerek inceliyor. Her zaman da takip ediyordu. Her şey için çok teşekkür ediyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu