YEREL

Kar etkisini artırdı, meteorolojiden ‘ÇIĞ’ uyarısı geldi

Elazığ’da dün başlayan yoğun kar yağışı bugün etkisini arttırdı. Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü’nden ‘ Buzlanma, don ve çığ tehlikesi’ uyarısı geldi.

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü’nün uyarılarının ardından, Elazığ merkez ve ilçelerinde kar yağışı etkili olmaya başladı. iki gündür aralıklarla yağan kar yağışı bugün öğleden sonra yoğunlaşarak etkisini artırdı. Yoğun yağış nedeniyle şehir merkezi beyaza bürünürken, yollar kısmen kapandı. Kar yağışının ulaşımı olumsuz etkilememesi için İl Özel İdaresi ve Elazığ Belediyesi Karla Mücadele ekipleri kent genelindeki yollarda çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğünden ‘ Buzlanma, don ve çığ tehlikesi’ uyarısı geldi. Adıyaman, Malatya, Elazığ, Tunceli ve Bingöl illerinde yoğun kar yağışı nedeniyle meydana gelebilecek ulaşımda aksamalar, çığ tehlikesi, buzlanma, kuvvetli don olayı gibi olaylara karşı dikkatli ve tedbirli olunması noktasında uyarılarda bulunan Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada,” Bölgemiz genelinde gece ve sabah saatlerinde meydana gelmesi beklenen buzlanma ve don olayına karşı başta sürücüler başta olmak üzere yetkililerin dikkatli olması gerekmektedir. Bölgemiz genelinde meydana gelen kar yağışları sonucunda eğimli ve dik yamaçlarda çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olmaları önem arz etmektedir” denildi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu