GENEL

GÜNCELLEME – İstanbul’da kısıtlamanın sona ermesinin ardından trafik yoğunluğu arttı

İSTANBUL (AA) – İstanbul'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermesi ve sağanak yağışın da etkisiyle haftanın ilk iş günü trafikte yoğunluk yaşanıyor.

Kentte 2 Nisan Cuma günü 21.00'de başlayan sokağa çıkma kısıtlaması, saat 05.00 itibarıyla sona erdi.

Gece saatlerinde başlayan sağanak yağış ise kentin bazı bölgelerinde aralıklarla etkisini sürdürüyor.

Vatandaşların haftanın ilk iş gününde kendi araçlarını tercih etmesi, trafik kazaları, araç arızaları ve yağış nedeniyle kentteki ana yol ve caddelerde yoğunluk arttı.

Avrupa Yakası'nda D-100 kara yolunda Avcılar, Esenyurt, Beylikdüzü, Bakırköy, Halıcıoğlu ve Aksaray'da trafik akışında yoğunluk yaşanıyor.

TEM otoyolunda da bazı noktalarda trafikte yoğunluk arttı.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün Edirne istikametinde yer yer trafik yoğunluğu gözlenirken, her iki köprünün Ankara istikametinde ise trafik akıcı şekilde sürüyor.

Anadolu Yakası'nda TEM otoyolunda Sultanbeyli-Çamlıca gişeler arası her iki yönde ve bazı mevkilerdeki bağlantı noktalarında yoğunluk oluştu.

– Duraklarda zaman zaman yoğunluk oluştu

Haftanın ilk iş günüde işe gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşlar, otobüs, metrobüs, metro, tramvay gibi toplu taşıma araçları ve bazı duraklarda zaman zaman yoğunluk oluşturdu.

İBB'nin mobil uygulamasına göre, trafik yoğunluğu saat 09.30 itibarıyla yüzde 65 olarak ölçüldü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu