Pazartesi, Eylül 26, 2022
Sancak HaberBİLİM & TEKNOLOJİGaziantep’te Malzeme ve Mühendislik Teknolojileri Konferansı

Gaziantep’te Malzeme ve Mühendislik Teknolojileri Konferansı

- Reklam -

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) ile Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) ve Gaziantep Üniversitesi’nin (GAÜN) üçlü işbirliğinde her yıl düzenlenen Uluslararası Malzeme ve Mühendislik Teknolojileri Konferansı’nın 4’üncüsü gerçekleşti.

Bu yıl İstanbul’da YTÜ’nün ev sahipliğinde; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, ARDEB Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Cengiz Arıcı, TEYDEB Başkan Yardımcısı Dr. Hasan Selçuk Selek ve Konferans Başkanı Prof. Dr. Necip Fazıl Yılmaz’ın katılımlarıyla gerçekleştirildi.

İstanbul’da, YTÜ Davutpaşa Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen TICMET’22 Konferansında; Malzeme Bilimi, Bilgisayarla Bütünleşik Üretim Sistemleri, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, Tarım ve Gıda Teknolojileri, Yeni Mekatronik Sistemler, Mikro / Nano Biyomedikal Cihazlar ve Sistemler ve benzeri konularda yapılan güncel araştırmalar ile sonuçları katılımcılar tarafından sunuldu ve tartışıldı.

İki gün süren konferans gerek sanayi ve gerekse de akademisyenlere sağlanan akademik teşviklerin tartışıldığı Ar-Ge özel oturumu ile sona erdi. Konferans’ın 5’incisi önümüzdeki yıl Trabzon’da Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde (KTÜ) gerçekleştirilecek.

BENZER HABERLER

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın
Adınız

- Reklam -

EN ÇOK OKUNAN