POLİTİKA

Emre Doğan Aday Adayı Oldu

15 Temmuzda Külliyeye atılan son bombada yaralanan Emre Doğan Ak Parti Çorum Milletvekili aday Adayı Oldu.

15 Temmuz Gazisi ve Ak Parti Çorum Milletvekili Emre Doğan Sancak Haber’e yaptığı açıklama neden aday adayı olduğunu anlattı. Emre Doğam Yaptığı açıklamada 15 Temmuzda yaşadıklarını ve neden aday adayı olduğunu anlattı;

“15 Temmuz Külliyeye atılan son bomba da yaralandım. Bombada iki isabet aldım, birisi ayağımı parçaladı diğeri ise 2 yumruk girecek şekilde leğen kemiği üzerinden omuriliğe saplandı. 2017 Yılında ayağımdan ve omuriliğimden birçok defa ameliyat oldum süreçte ilerleyen zaman da içerisinde bulunduğum hayata devamlı adapte olmaya çalıştım pes etmedim projelerim ilerletmek için çalışmalarım oldu.
Başlıca engelli kardeşlerimiz ve ailelerinin uyumu için kendimi ön planda tutmaya çalıştım. Örnek teşkil etmesi için başarı hedefime ulaşmak için her zaman ELBET BİR GÜN iradesini kendimde gaye edindim. Amaçlarıma ulaşmak için hedefimi büyük tuttum bu koşullarda devamlı yanımda bulunan her daim ağabeylik ve hocalık vasıflarını bırakmayan Başhekimimiz Evren Yaşar ve Emre Adıgüzel hocalarım ağabeylerim ile türlü tedaviler sayesinde kendime tamamlamaya çalıştım.

Bu süreçte desteğini esirgemeyen Emre Adıgüzel hocamla birlikte gerek asistanlığı gerekse özel kalem müdürlüğü ünvanına layık olma paydasıyla çalışmaya devam ettim.

Şuan ki süreçte Sayın Cumhurbaşkanı baş danışmanımız Turgut Aslan Başkanımızın tensipleriyle Çorum Milletvekilliği Aday Adaylığı sürecinde aynı hırs ve azimle saha da rol aldım” ifadelerini kullandı.

Emre Doğan Kimdir?
Çorum, Alaca nüfusuna kayıtlı 1994 Ankara Doğumlu olan Emre Doğan, ilk ve orta öğrenimimi Ankara Yenimahalle de Lise öğrenimi Ankara Keçiören de tamamladı. Halen Keçiören de ikamet etmektedir. 2014-2015 yıllarında askerliğimi Isparta da yaptı. 2016 yılında öncesinde baba mesleği olan Ankara Keçiören de kavafiye ticaretiyle uğraştı. Aynı yılda 15 Temmuz Hain Kalkışma girişiminde Külliye ye atılan bomba sonucunda şarapnel parçalarının isabet etmesiyle belden aşağısı felç ve sol ayağını kaybetmesine sebep oldu. Hacettepe Hastanesinde 210 gün tedavi görerek 24 ameliyat geçirdi. İlerleyen süreçte Gaziler FTR hastanesinde çeşitli uygulamalarla fizik tedavi eğitimi aldı. Geçen 7 yıllık tedavileri sonunda 2023 yılında Etlik Şehir Hastanesi Fizik tedavi ve rehabilitasyon Hastanesinde Başhekim Özel Kalem Müdürü Olarak görev aldı. Yine aynı yıl içinde Cumhurbaşkanı baş danışmanı sayın Turgut Aslan’ın tensipleriyle Çorum Milletvekilliği Aday Adaylığına Başvuru yaptı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu