GENEL

ELMİYAD Başkanı Bahçeci “İnternet Yönetmenliği Yayınlandı”

ELMİYAD Başkanı Erhan Bahçeci, internet haber sitelerinin Resmi ilan ve reklam alabilmeleri için belirlenen yönetmenliğin resmi gazetede yayınlandığını, yönetmenlikteki yükümlülükleri yerine getirenlerin 1 Nisan 2023 tarihinden itibaren başvurularını yapabileceklerini açıkladı.

ELMİYAD Başkanı Erhan Bahçeci konuyla ilgili olarak yaptığı açıklama ““Resmi ilan ve reklamların gazete, dergi ve internet haber sitelerinde yayımını düzenleyen Yönetmelik, Resmi Gazete’de yayımlandı.Buna göre Elazığ’ın da yer aldığı 4. kategori için 6 fikir işçisi, günlük 40 asgari haber sayısı, 10.000 tekil ziyaretçi, 30.000 sayfa görüntülenme sayısını yerine getiren haber siteleri 1 Nisan 2023 tarihinden itibaren başvurularını yapabileceklerdir.
Taahhüdü yerine getiren haber siteleri başvuru tarihinden itibaren 2 yılsonunda resmî ilan hakkına sahip olacaklardır.Şartlarda yer alan eleman sayısı ve diğer maddelerdeki içeriklerin iki katını yerine getiren haber siteleri başvuru tarihinden itibaren 6. ayın sondan resmî ilan alabilecektir”dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu