GENEL

Dünya’nın en büyük adliye sarayını yapıyoruz

Yılmaz Tunç: Dünya’nın en büyük adliye sarayını yapıyoruz

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Ankara Valiliği ziyaretinde açıklamalarda bulundu. Yargının iş gücünün arttığını söyleyen Tunç yargıya yardımcı olmak için  Türkiye’nin hatta Dünya’nın en büyük adalet sarayını inşa edeceklerini ve bunun için çalışmalara başladığını söyledi. Çalışmaların 40 ay gibi bir sürede tamamlanacağını ifade eden tunç şu açıklamalarda bulundu:

“Binaların tek çatı altında toplanması için uzun süredir projemiz vardı. Sayın cumhurbaşkanımız yeni binanın başlatılması talimatını verdi. Yapım ihalesini 8 Aralık’ta tamamladık. Çalışma başladı. Ankara adliyemiz 40 ay gibi bir sürede tamamlanmış olacak. Yatay mimari şeklinde olacak. Zemin üstünde 3, altında 2 kat olacak.

“Vatandaşların etkin şekilde hizmet almasını sağlamış olacak”

Adliye binamız Türkiye’nin en büyük kapalı alanına sahip adliye olacak. 2 bin 640 araçlık otoparkı olacak. Özellikle yeşil bina dediğimiz, üzerinde güneş panelleri olarak tasarlandı. Dünyanın da en büyük adalet sarayı olacak. Hakim ve savcılarımız vatandaşların etkin şekilde hizmet almasını sağlamış olacak. 6 binada yargı hizmeti sürdürülüyor, bu hem avukat, hem hakim savcı hem de vatandaşlar için zor. 1107 hakim ve savcı görev yapacak.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu