YEREL

DAKAF24’TE İPEKYOLU FARKI

DAKAF24’te İpekyolu farkı ile açılışı yapıldı.


Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinatörlüğü ile Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen Doğu Anadolu Kariyer Fuarı (DAKAF24) düzenlenen törenle açıldı.

Van Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Doğu Anadolu Kariyer Fuarı’nın açılışına, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Selim Atay, Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Dr. Ozan Balcı, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Hamdullah Şevli, Bitlis Eren, Hakkari, Iğdır, Muş Alpaslan ve Siirt Üniversitelerinin Rektörleri, Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Tümgeneral Aykut Tanrıverdi, Van Emniyet Müdürü Atanur Aydın, İpekyolu Belediye Başkanlığı Yönetim ekibi, kamu kurum amirleri, STK temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

Halk oyunları gösterisi, müzik dinletisi, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı Bandosu, Van YYÜ Eğitim Fakültesi Müzik Bölümü öğrencilerinin sunum gösterileriyle başlayan fuarda sırasıyla Van YYÜ Rektörü Hamdullah Şevli, AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk, Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Dr. Ozan Balcı, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Selim Atay günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalarını gerçekleştirdiler.
Daha sonra sponsor firmalara plaketlerin verilmesinin ardından fuarın açılışı gerçekleşti.

Açılış sonrası stantları gezen protokol üyeleri ve öğrenciler yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.


Fuar Merkezi’ndeki 23 birim ve 23 birim temsilcisi personelle görev yapan İpekyolu Belediyesi standı başta öğrenciler olmak üzere birçok kişi tarafından yoğun ilgi gördü.

İki gün sürecek Doğu Anadolu Kariyer Fuarı 4 Ocak 2024 Perşembe günü sona erecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu