Pazartesi, Eylül 26, 2022
Sancak HaberEĞİTİM "Çöpü Dönüştür Doğayı Güldür" hayata geçirildi 

 “Çöpü Dönüştür Doğayı Güldür” hayata geçirildi 

- Reklam -

Diyarbakır’da ilkokulda “Çöpü Dönüştür Doğayı Güldür” geri dönüşüm projesi hayata geçirildi.

 

Diyarbakır Hani İlçesi Mehmet Akif Ersoy İlkokul “Çöpü Dönüştür Doğayı Güldür” geri dönüşüm projesi kapsamında ülke ekonomisi ve geleceğimiz için faydalı olabilecek bir çalışmaya imza attı. Okul Müdürü ve proje kurucusu Gökhan Uluğ öğrencileriyle hayata geçirdikleri proje ile akıt ürünleri geri dönüşüme kazandırarak karşılığında öğrencilerine okulda sürebilecekleri bisikletleri kazandırmayı amaçladıklarını belirtti.

 

Okul Müdürü ve proje kurucusu Gökhan Uluğ “Bu proje kapsamında proje yürütücümüz olan okul öncesi öğretmeni Gülfidan Sarıkaya ve diğer öğretmenlerimizle beraber Hani esnafını dolaşarak projemizi anlattık. Her gün yüzlercesi çöpe atılan plastik şişeler, karton, kağıt vb. atık ürünleri bundan sonra okulumuza geri dönüşüm alanı olarak belirlediğimiz yere getirmelerini ya da bir şekilde bizim tarafımızdan aldırılacagını belirttik. Projemiz esnafta güzel bir etki oluşturdu artık bu tarz atık ürünleri geri dönüşüme kazandırıyorlar. Velilerimiz evlerinde biriktirdikleri bu atıkları okulumuza getiriyorlar. Projemizde ki amaç bu ürünleri geri dönüşüme kazandırarak karşılığında okulumuz öğrencilerine okulda sürebilecekleri bisikletleri kazandırmak. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimizin atık malzemelerle hazırladıkları yeni ürünlerin sergisi 16 haziran tarihinde okulumuzda yapacaktır. Bu sergi açılışına tüm halkımız davetlidir. Bu bizim ilk projemizdi bundan sonraki yıllarda bu çalışmayı daha kapsamlı bir şekilde yapacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

 

BENZER HABERLER

2 YORUMLAR

  1. Duyarlı eğitimcilerin varlığı ile ülkemiz gelişecektir. Ne güzel ve tam yerinde bir proje olmuş Okul müdürümüze teşekkür ederim.

  2. Geri dönüş projeleri doğanın korunmasının yanında, Enerji kullanımında da büyük bir düşüşe sebep olduğundan ülke ekonomisine de büyük bir katkı sağlamaktadır.
    Bu denli önemli ve güzel bir projeye önderlik eden başta Okul Müdürü Gökhan Uluğ hocamızı, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi, velilerimizi ve tüm emeği geçenleri tebrik ederim.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın
Adınız

- Reklam -

EN ÇOK OKUNAN