GENEL

Birlik Vakfı’ndan Eğitim Atağı

Birlik Vakfı Elazığ Şubesi ortaokul 8. Sınıf öğrencilerine yönelik ücretsiz kurs başlattı. Vakıf merkezinde başlayan kursa bu yıl yoğun ilgi vardı. Eğitimci Yakup Yıldız’ın kariyer planlama semineri ile başlayan dersler LGS sınavına kadar devam edecek.

Vakıf Başkanı Eray Şimşek’in açılış konuşması ile başlayan eğitim öğretim yılı açılış programına vakıf üyeleri, gönüllüleri, öğrenciler ve Eğitimci yazar Yakup Yıldız katıldı. Başkan Şimşek yaptığı konuşmada, “vakıf olarak her yıl yaptığımız eğitim öğretim çalışmalarına bu yılda yoğun katılım ile başladık. Vakfımızın senedinde de yer alan eğitim hassasiyetini bizler Elâzığ’da, özellikle ihtiyaç sahibi öğrenciler başta olmak üzere, tüm öğrencilere açık ücretsiz kurslar organize ederek ön plana çıkardık. Bu eğitim çalışmalarında emeği geçen herkse çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Eğitimci yazar Yakup Yıldız ise konuşmasında öğrencilere öğretimin yanında eğitim daha önemli olduğunu, iyi bir meslek sahibi olunması gerektiğini ancak hepsinden önemlisi iyi bir insan olunması gerektiğini söyledi.

Açılış programı Vakıf‘ın yemek ikramı sonrası derslerin başlaması ile sona erdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu