GENEL

Ayasofya’ya girişler ücretli oldu

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın açıkladı ; turistler artık Ayasofya'ya ücret karşılığı girebilecek.

Ayasofya‘ya girişler ücretli oldu. Kültür ve Turizm Bakanlığı‘nın açıkladı ; turistler artık Ayasofya’ya ücret karşılığı girebilecek.

Artık turistler Ayasofya’ya ücretsiz giremeyecek

Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün yaptığı açıklamaya göre artık turistler ücretsiz bir şekilde Ayasofya-i Kebir Câmi-i Şerîfi giremeyecek.

Yapılan açıklamaya göre turistler tarihi camiye girmek için 25 euro ödeme yapması gerekecek.

Bakanlıktan yapılan açıklama:

İstanbul ili, Fatih ilçesi, Cankurtaran Mahallesi, 57 ada, 7 parselde kayıtlı, Ayasofya-i Kebir Câmi-i Şerîfi “Galeri Katı Kısmı” nın 15.01.2024 tarihi itibariyle ziyarete açılacağından dolayı bu tarih itibariyle ibadet ve ziyaret amaçlı olarak iki farklı kısımdan giriş yapılacaktır. İbadet amaçlı olarak gelen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ibadet alanı girişinden içeri ücretsiz alınmaya devam edilecek olup, galeri katına ziyaret amaçlı gelen turist ziyaretçiler ise ücretli olarak ziyaretçi girişinden bilet alarak girecektir. Giriş ücreti kişi başı 25 Euro olarak belirlenmiştir. Bilet almak isteyen acentelerin www.dexxmuseums.com adresi “Acente Giriş” sekmesi üzerinden kayıt olmaları gerekmektedir. Kayıt sonrası kendilerine iletilen şifre ile giriş sağlayarak bilet alımlarını gerçekleştirebileceklerdir. Bilgilerinize sunulur.
Yavuz

Artık turistler Ayasofya’ya ücretsiz giremeyecek

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu