GENEL

ANKARA – İş Dünyasının Sorunları Konuşuldu

           Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun iş dünyası temsilcilerinin Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile yaptığı toplantıda enerji maliyetlerindeki artış, medikal firmalarının ödemeleri, kamuya iş yapan firmaların durumu, fiyat farkı kararnamesi, KDV alacakları, piyasadaki dalgalanmanın etkileri gibi konularda iş dünyasının taleplerinin aktardığını söyledi…
İş dünyası için çok değerli bir toplantı gerçekleşti…
Elazığ TSO Başkanı Arslan, iş dünyasının çeşitli platformlarda dile getirdiği ve Elazığ TSO gibi birçok Odanın TOBB nezdinde çözüm talebinde bulunduğu çok sayıda beklentinin Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile yapılan toplantıda TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu tarafından dile getirildiğini ifade etti.
Başkan Arslan değerlendirmesinde, “Özellikle pandemi sürecinde iş dünyasının çözüm talebinde bulunduğu ve ihracat, yatırım, üretim, istihdam, ihracat gibi ticaretin tüm ekosistemini etkileyen bir çok konu Odalarımızın talebi üzerine TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından devletimizin tüm ilgili kurumlarına ve zirvesine taşınmaktadır. Son olarak, Sayın Başkanımız, Sayın Bakanımızla yapılan toplantıda enerji maliyetlerindeki artış, medikal firmalarının ödemeleri, kamuya iş yapan firmaların durumu, fiyat farkı kararnamesi, KDV alacakları, piyasadaki dalgalanmanın etkileri gibi bir çokkonuyu yeniden gündeme taşımış ve iş dünyasının önünün açılması hususunda beklentilerimizi dile getirmiştir.
Sayın Bakanımızın da ilgi gösterdiği ve sonuçları itibarı ile katılımcıların olumlu izlenimleriyle sonuçlanan toplantı sonrasında iş dünyası olarak bir birinden önemli bu konularda ivedi adımların atılması beklentisi oluşmuştur. İnşallah her bir başlıkla ilgili çok kısa sürede kararlar alınacak ve iş dünyasının önü açılacaktır. Ben Sayın Başkanımıza iş dünyamızın her zaman güçlü sesi olması vesilesiyle bir kez daha teşekkür ediyor toplantının iş dünyamıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu