SAĞLIK

Ankara Etlik Şehir Hastanesi Çocuk Hastanesinde “ Açık Hava Sineması” etkinliği düzenlendi.

Çocuk Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ferit Kulalı etkinliğin açılış konuşmasında; “Rafadan Tayfa ekibine çok teşekkür ediyorum, hepiniz etkinliğimize hoş geldiniz”dedi.

Ankara Etlik Şehir Hastanesi Çocuk Hastanesinde tedavi gören hasta ve hasta yakınlarının katılımıyla gerçekleşen etkinlikte TRT Çocuk Kahramanlarının maskotları eşlik etti.
Çimlere serilen minderler üzerinde Rafadan Tayfa çizgi filmini izleyen çocuklara patlamış mısır, içecek ikram edildi, hediyeler dağıtıldı.

Ankara Etlik Şehir Hastanesi Çocuk Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Emel Örün, etkinliğe ilişkin yaptığı açıklamada, “Düzenlediğimiz bu ve benzeri etkinliklerle çocukların hastane, hastalıklar konusunda yaşadıkları stresli dönemi azaltmayı, rahatlamalarını, keyifli vakit geçirmelerini sağlamayı amaçlıyoruz” açıklamalarında bulundu

Etkinliğe, Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Çocuk ve Ergen Sağlığı Daire Başkanı Uzm.Dr. Yüksel Hakan Aydoğmuş, Çocuk Hastanesi Başhekimimiz Doç. Dr. Ferit Kulalı, ve Çocuk Hastanesi Yöneticileri katıldılar. Ayrıca Ankara Abisi üyeleri etkinliğe katılan çocuklara hediyeler vererek ikramda bulundular.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu