YEREL

Aksuoğlu; “Takip, müdahil olma ve izleme sürecini devam ettireceğiz”

Elazığ STK Platformu 2022 dönem sözcüsü Zafer Aksuoğlu Elazığ gündemini değerlendirdi. 

Aksuoğlu yaptığı açıklamada; “Elazığ Sivil Toplum Kuruluşları Platformu olarak her zaman olduğu gibi ilimizin âli menfaatleri doğrultusunda çalışmalarımızı yürütüyoruz.

Bu çalışmalar doğrultusunda ilimizin yeraltı zenginlikleri hususunda gelen haber ve bilgileri yakından takip etmeye devam ediyoruz.

Bilindiği üzere enerji kaynaklarının, ülkeler ve özelde bulunduğu iller için önemi her geçen gün artmakta,  enerji vs. alanlar da daralan dünyanın, bu noktada çıkışı olacak argümanın bizde olmasının fayda ve nimetlerinden yararlanmalıyız.

Bu husus en başta evlatlarımıza olan bir görevimiz, halkımıza olan vicdanî bir sorumluluktur, tarihin tozlu sayfalarından ders alınmalı ve bu merhale içerisinde ilerlemeliyiz.

Bu çerçeve içerisinde, ilimizin uzun zamandan beri yakalamak için mücadele ettiği büyük avantajdan yararlanmasının ve bu zenginliğin aziz milletimize sosyoekonomik faydaya dönüştürülmesi gerekliliği ile alâkalı takip, müdahil olma ve izleme sürecini devam ettireceğiz.

Elazığ konu kendi insanı olunca bir araya gelme ve ortak mücadele edebilme kültür ve erdemine sahip bir ildir, bu özelliğinden dolayı bu sürecin en güzel ve ilimize en faydalı şekilde sonuçlanması için tüm yönetim ve irade sahiplerinin gerekli kararlılığı göstereceğine inancımız tamdır.

Valiliğimiz, milletvekillerimiz, tüm siyasi parti temsilcilerimiz, kamu kurumlarımız, odalarımız, iş insanlarımız, yazılı ve görsel medyamız olarak bir bütün olarak mücadelemizi devam ettirmenin gücünü ortaya koymalıyız.” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu